• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yeni Anneler İçin Bebek Bakımı

bebek bakımı
  • Beğen
    Loading...

Bir annenin en büyük heyecanı yavrusunu kucağına almaktır. Aylarca karnında taşıdığı yavrusu dünyaya gelince anne ona yetememekten korkar. Oysa annelik iç güdüseldir. Dolayısı ile bebeğini kucağına alınca otomatik olarak öğrenilir. Ancak zaman zaman ona en iyi şekilde bakma kaygısı yüzünde rotamız şaşabilir.

Bu noktada ise size yön gösterecek en doğru adres e-bayan.com sitemizdir. Sitemizde bir annenin bebek bakıma dair aradığı her bilgi yer alır. Çünkü bebek bakımı aylara göre değişiklik gösterir. Bu konuda kafanızın karıştığı her an sitemizi saat gözetmeksizin ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde tamamen güncel ve nitelikli bilgiler yer alır.

Ağız Bakımı

Bebek bakımı anneliğin en önemli göstergesidir. Bu noktada ağız bakım yeni doğan bebekte son derece önemlidir. Zira yeni doğan bebeklerin ağız içinde pamukçuklar oluşabilir. Bunu gören anne endişeye kapılabilir. Ancak sitemizde pamukçuk için yapılacakları da kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanında sadece anne sütü alan bebeklere su vermeye gerek olmadığı için süt kalıntıları da bebeğin ağız içinde sorunlara yol açabilir. Bunun için yapılması gereken emzirme sonrası bebeğin ağız içini temizlemektir. Sitemizde ağız hijyeni konusunda gerekli bilgiler yer alır.

Alt Bakımı

bebek alt bakımı

Sağlıklı bebek bakımının diğer ayağı ise alt bakımıdır. Çünkü bebekler gün içinde sürekli bez bağlıdır. Bez açıldığı sürece bebeğin alt temizliği yeteri kadar yapılmalıdır. Özellikle piyasada bulunan ıslak mendil gibi ürünlerin ph değeri bebeklerin narin cildine zarar verebilir. Bunun için ıslak mendil yerine suyla ıslatılmış pamukla silmek en doğrusu olacaktır. Öte yandan perine temizliğini hijyen açısından üstten makata doğru yapmak gerekir. Sitemizde alt bakımına yönelik tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Bebek Banyosu

bebek banyosu

Bebek bakımının en çok korkulan yanı bebeğin banyosudur. Çünkü suyun sıcaklığı, kullanılacak sabun ve şampuan gibi pek çok ürün anneyi endişelendirir. Oysa bebeğinizin cildine en uygun temizlik ürünleri hakkında bilgi almak içinde sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Suyun sıcaklığı konusunda ise bir termometre kullanabilir ve 36 derece olmasını ayarlayabilirsiniz. Bebek banyosuna dair tüm detaylara sitemizden hızlıca ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken e-bayan.com adresiniz ziyaret etmektir.

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.