• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Uzun Boylu Kadınlara Hangi Gelinlik Yakışır?

Uzun Boylu Kadınlara Hangi Gelinlik Yakışır?
  • Beğen
    Loading...

Dünyada her insan birbirinden farklı olarak yaratılmıştır. Her insanın vücut tipi farklı olduğu gibi ayrıca vücut ölçüleri de farklıdır. İster zayıf, ister balık etli, ister minyon, ister uzun, ister kısa nasıl olursa olsun kadın her daim güzel görünüme sahip olmak için kendi giyimine dikkat eder. Özellikle kadınların en özel günü olan düğün günlerinde en doğru gelinliği bulmak önemlidir. Biz bugün sizlere Uzun Boylu Kadınlara Hangi Gelinlik Yakışır? sorunuzun cevabını vermeye çalışacağız. Siz de okumaya devam ederek bilgi sahibi olun.

Uzun Boylu Kadınlara Hangi Gelinlik Yakışır?

Normal kadınlara göre biraz daha uzun boyluysanız ve nasıl gelinlik bulacağınızla ilgili kara kara düşünüyorsanız endişelenmenizi gerektiren birşey söz konusu değildir. Düğün gününüzde eğer prensesler gibi olmak istiyorsanız mutlaka balık gelinlik modelleri arasından seçiminizi yapmalısınız. Boyunuz uzun olduğundan dolayı tüm balık gelinlik modelleri sizin vücut tipinizi en iyi şekilde yansıtır. Genelde uzun boylu olmayan kişilerin tercih ettiği balık gelinlik modellerinde eteğin boyu kısaldığından dolayı tam bir deniz kızı havasını andırabilmeniz için uzun boylu olmanız gerekir.

Size yakışan bir diğer gelinlik modeliyse kabarık gelinlikler olmaktadır. Kontes eteklere sahip olan gelinlikler uzun boylu gelinler için iyi bir seçimdir. Fakat kabarık olacak diye sakin uzun kollu ya da boğazlı gelinlik seçmemelisiniz. Bu tarz bir gelinlik seçimi yaptığınız zaman boyunuz daha uzun gözükecek ve daha kötü görünüme sahip olacaksınız. Straplez ya da askılı yakaya sahip olan gelinlik seçimi yaptığınızda hem boyun kısmınız güzel gözükecek hem de düğün gününüzde mükemmel bir görünüme sahip olacaksınız.

Uzun boylu bir gelin adayıysanız misafirleriniz de sizin kadar uzun değilse topuklu ayakkabı giymemeniz gerekiyor. Düğününüzde dans etmek ve eğlenmek için çok vaktiniz olacak. Yüksek topuklu ayakkabılarla düğüne katılmak sizin gerilmenize neden olabilir. Gelinliğinizi eğer satın almayıp diktirecekseniz, öncelikle topuk yüksekliğini sizin belirlemeniz gerekir. Gelinliğinize uygun giyeceğiniz ayakkabıyı belirleyerek ona göre hareket etmelisiniz. Düğün gününüz sizin en özel gününüz olduğu için o gün mükemmel olmanız gerekir.

YAZAR