• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Stowaway Film İncelemesi

Kısa süre önce Netflix ekranlarında gösterime giren bilim kurgu filmi Stowaway filmi pek çok kişiyi etkilemeyi başardı. Stowaway fiminin konusu ne?

Stowaway Film İncelemesi
  • Beğen
    Loading...

Kısa süre önce Netflix ekranlarında gösterime giren bilim kurgu filmi Stowaway filmi pek çok kişiyi etkilemeyi başardı. Aksiyon filmi olarak bilinen Stowaway Film İncelemesi sizler için yaptık. Stowaway, aslında benzer uzay filmleri gibi tek bir mekanda geçtiği gibi aynı zamanda o alanı da değerlendiren, sorgulama yapmamızı sağlayan bir film. Aslında filmin fragmanını izlediğinizde bile tüm olayı öğrenebileceğinizi göreceksiniz. Filmi izlediğinizde ise mürettabatın ne karar vereceğini anlayabileceksiniz. Filmden zevk almak için aslında sonunu bilmeseniz daha iyi olsa da fragmanı izlediğinizde filmin sonunu da tahmin edebileceksiniz.

Stowaway Dar Alanda Geçiyor!

Toplamda iki yıl sürecek olan Marsa gitme görevine Marina Barnett yönetiminde bir biyolog bir de doktor olmak üzere üç kişilik ekip yola çıkıyor. Bindikleri mürettebat zaten iki kişilik kapasitesiyle zar zor üç kişiye çıkarılmış bir araçtır. Yaşam destek ünitesinin tavanından sızan kan dan şüphelenerek kaçak yolcu tespit edilse de tam da bu andan itibaren film daha maceralı hale geliyor. Film içerisinde kadınların daha dominant olması bir kez daha feminizmi karşımıza çıkarıyor. Asyalı kaçak yolcunun ise siyahi olmasının bilerek kurgulanıp kurgulanmadığını henüz çözemedik. Filmi sonuna kadar izlediğinizde eğer zevk aldıysanız Sunshine ve High Life gibi yapımları da incelemenizi öneririz.

Yönetmen Kimdir?

Joe Penna’yı yazan Ryan Morrison Cannes Film Festivalinde de prömiyerini yapmıştır. Ölüm kalım savaşını bu kez göklere çevirmiş olan yönetmen filmin gerçeğe yakın şekilde kurgulanabilmesi için havacılık mühendisleri, astronotlar, uzay mekiği komutanları, alg uzmanları, fırlatma mühendisleri, güneş radyasyonu araştırmacıları ve tıp uzmanlarından oluşan 20 kişilik ekip kurulmuştur. Stowaway da izleyiciler filmin sonuyla uğraşsa da film aslında incelendiğinde macera dolu güzel bir film.

Aşkı, aksiyonu, macerayı ve duygusallığı bir arada yaşayacağınız Stowaway filmini siz de sevdiklerinizle beraber izleyerek zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Vakit kaybetmeden Netflix üzerinden veya internet tarayıcısı üzerinden filmi izleyebilirsiniz.

YAZAR