• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Evde Denenebilecek 5 Yüz Maskesi

Sivilce hem kadınların hem de erkeklerin en fazla karşılaştığı bir cilt problemidir. Bu yazımızda ise sivilcelerden kurtulmak için evde denenebilecek 5 yüz maskesi tarifi vereceğiz.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Evde Denenebilecek 5 Yüz Maskesi
  • Beğen
    Loading...

Sivilce hem kadınların hem de erkeklerin en fazla karşılaştığı bir cilt problemidir. Sivilcelerin oluşmasının birçok sebebi olmaktadır. Fakat sivilceler en çok yüzde fazla yağ olmasından ya da gözeneklerin tıkanmasından çıkmaktadır. Düzenli bir şekilde yapılmayan cilt temizliği sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Makyaj yapılmadığında bile cildin iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü gözenekler hava kirliliği ya da farklı nedenlerden ötürü dolarak sivilce oluşumuna neden olacaktır. Sivilcelerden kurtulmanın en iyi yolları cilt temizliği yapılması ve düzenli olarak maske yapılması olacaktır. Dışarıdan yüz maskesi almaya gerek yoktur. Evde yapılabilecek birçok maske tarifi bulunmaktadır. Bu yazımızda ise sivilcelerden kurtulmak için evde denenebilecek 5 yüz maskesi tarifi vereceğiz.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Evde Denenebilecek 5 Yüz Maskesi

Yüz Maskesi Tarifi

Sivilcelerden kurtulmak için evde denenebilecek 5 yüz maskesi şu şekilde yapılmaktadır;

  • Yumurta akı maskesi: En çok duyulan maskelerden biridir. Bu maskeyi yapmak için bir yumurta akına ve limona ihtiyaç vardır. Bir yumurta akına 2 ya da 3 damla limon suyu koyarak maske hazırlanır. Bu karışım temiz cilde sürülür ve yaklaşık olarak 30 dakika ciltte kalır.30 dakikadan sonra cilt temizlenir.
  • Elmalı maske: Elmalı maske çok fazla bilinmeyen fakat ciltteki sivilcelerde son derece etkili olan bir maskedir. Bir elma püre haline getirilir. Daha sonra püre halinde olan elmanın üzerine bir kaşık bal eklenir ve karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanır ve 30 dakika beklenir.
  • Limon maskesi: Limon sivilceleri kurutma konusunda en iyi doğal ürünlerden biridir. Bu maskeyi yapmak için bir limonun suyuna 1 tatlı kaşığı karbonat eklenir. Daha sonra bu karışım ciltte sadece sivilce olan yerlere sürülür ve en fazla 10 dakika beklenir.
  • Gül suyu maskesi: Gül suyu cilt için oldukça faydalıdır.1 kaşık gül suyuna 1 kaşık bal eklenerek karışım elde edilir. Daha sonra elde edilen bu karışım cilde sürülür ve 15 dakika bekletilir.
  • Salatalık maskesi: Salatalık cildin temizlenmesini sağlar. Bir salatalık ince ince doğranır ve üzerine 1 kaşık yoğurt eklenir. Bu malzemeler iyi karıştırıldıktan sonra ciltte 30 dakika bekletilir.

Yüz Maskesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sivilcelerden kurtulmak için evde denenebilecek 5 yüz maskesi yapılırken dikkat edilmelidir. Özellikle limon içeren maskeler yüzde çok fazla bekletilmemelidir. Limon asit içerdiği için özellikle hassas ciltli kişiler çok fazla bekletmemelidir.

YAZAR
Latest posts by Mercan (see all)