• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Selülitlerden Kurtulma Yolları

selülitten kurtulma
  • Beğen
    Loading...

29Kadınların korkulu rüyası olan selülitler, çok hızlı kilo alıp verme ile artış gösterebilmektedir. Kilo değişimine bağlı olarak ortaya çıkan selülitlerin farklı yollarla silinmesi de mümkün hale geliyor. Sadece estetik ile değil; kullanılabilecek olan farklı besinler ile selülitlerden kurtulma yolları olanaklı. Bu maddelerin içerisinde ilk sırada karşımıza soya çıkıyor. Soyanın içerisinde yer alan fitoöstrojen sayesinde kolajeninin yakılması da mümkün hale gelmekte. Tabii soyanın yoğun tuz içermesinden dolayı belli bir miktarda tüketilmesi gerekmektedir.

Selülitlerden kurtulma yollarından bir diğeri de yoğun C vitamini içeren meyve ve sebzelerin tüketimidir. Kolajen yakımı sayesinde selülitlerden kurtulmak mümkün olduğu için portakal, maydanoz gibi besinlerin içerisinde yer alan C vitamini sayesinde bu yakım gerçekleşmektedir. Yine ayrı bir nokta da spor yapmaktır. Spor sayesinde özellikle kol ve bacaklarda yer alan selülitlerin sıkılaşma ile birlikte yok edilmesi de mümkün hale gelecek.

Cilt güzelliği için her zaman su tüketimine büyük önem vermek gerekiyor. Özellikle vücut içerisinde yer alan toksinlerin atılması için günlük su tüketimi kişiye uygun bir şekilde vücuda alınmalıdır. Uzmanların belirttiği üzere her bireyin kilo ve boy oranı ile günlük tüketmesi gerektiği su miktarı da değişmektedir. İnternet üzerinden kolay bir şekilde tüketmeniz gereken su miktarına bakabilir ve buna uygun bir su tüketimi de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece selülitlerden kurtulmak da mümkün olabilecektir.

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.