cilt bakımı

Mevsim değişimleri ile birlikte cildin sağlıklı görünüme sahip olabilmesi için farklı bakımlar da büyük bir ihtiyaçtır. Özellikle kış mevsiminin cildi kurutucu etkisinden kurtulmak için ipuçları yardımıyla bu etkinin önlenmesi mümkündür. Gelin sağlıklı bir cilt bakımı için ipuçlarına birlikte bakalım.

Su sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Özellikle cilt bakımı açısından günlük su tüketimi, kişilerin ihtiyaçları kadar vücuda alınmalıdır. Daha bakımlı bir cilt için günlük bakım ritüellerinin de göz ardı edilmemesi gerekiyor. Kimyasal olan bakım maskeleri yerine, evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz farklı maske tarifleri sayesinde daha organik bakım elde etmeniz de mümkün hale gelecektir.

Cilt bakım uzmanları tarafından önerilen bir diğer konu ise kış mevsimlerinde cildin yoğun bir şekilde nemlendirilmesi gerekliliğidir. Çok sıcak ya da çok soğuk su ile cildi temizlemek cildin erken yaşlanmasına da neden olacaktır. Ilık su kullandıktan sonra yüzün yumuşak bir havlu yardımıyla kurulanması gerekiyor. Ardından yoğun nemlendirici kremler sayesinde kış mevsiminin cildi kurutucu etkisinden de kurtulabilmek mümkün hale gelecektir.

Bir diğer konu ise yoğun makyaj tercih eden kadınların yatmadan önce kesinlikle makyajlarını çıkarmaları gerektiğidir. Makyajın cildin gözeneklerini kapatması, cildin yaşlanmasına sebebiyet vermekte. Özellikle gece cilt gözeneklerinin nefes alması, cildin sağlıklı olabilmesi açısından büyük önem taşır. Cildin temizlenmesinin ardından gece kremleri de rahatlıkla uygulanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz