• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

sac bakimi hakkında
  • Beğen
    Loading...

Hayatımızın farklı alanlarında doğru bildiğimiz birçok yanlış olduğu gibi, saç bakımı hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar, yaygın olarak bulunmaktadır. Aşağıda saç bakımı hakkında doğru bilinen yanlışlar arasında en yaygın olanları, sizin için listeledik.

Saç Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Aynı Şampuanın Kullanılması Etkisini Azaltır

Saçlarımızın yıkarken uzun süre aynı şampuan kullanılmasının, şampuanın etkilerini ortadan kaldıracağına dair söylentiler oldukça yanlıştır. Ömür boyunca aynı şampuanı kullanıyor olsanız da, şampuanın saçlar üzerindeki etkisi yok olmamaktadır.

Saçların Sık Ve Kısa Kesilmesi Daha Hızlı Uzamasını Sağlar

sac kestirmek

Saç bakımı konusunda doğru bilinen yanlışlardan birisi de, saçların sıklıkla ve daha kısa kesilmesinin, saçların daha çabuk uzamasına neden olduğudur. Saçların sık aralıklarla kesilmesi kafa derisinin daha rahat hava almasını sağlayarak saç sağlığına faydalı olsa da, saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına fayda etmemektedir.

Beyaz Saç Koparıldığında Daha Da Artar

Beyaz saçının koparılması halinde daha da artacağına yönelik bilgilerin tamamı, yanlış bilgilerdir. Saçın koparılması saç diplerinde ve kafa derisinde tahrişe neden olsa da, beyaz saçların çoğalmasında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Soğuk Su Saçlara Faydalıdır

Saçın temizlenmesi saç ve insan sağlığı için faydalı bir durum olsa da, bunun soğuk su ile yapılması saç sağlığına ekstra bir katkı sağlamamaktadır. Saçların yıkanacağı suyun ılık olması, saç bakımı için en ideal olanıdır.

Aşağı Salınan Saçlar Daha Hızlı Uzar

Saç bakımı hakkında doğru bilinen bir başka yanlış ise, aşağı salınan ve açık olan saçların daha hızlı uzayacağıdır. Saçların aşağı salınması ve açık olması, saçların daha hızlı uzamasına etki eden bir faktör değildir.

Saç Rengini Açmak İçin Güneş Işınları Sağlıklı Bir Yöntemdir

Güneş ışınlarından saç rengini açtığı doğru olsa da, uzun süre güneş ışınları altında kalıp saç renginin açılmaya çalışılması sağlıklı bir durum değildir.

 

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.