• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Rüyada Muhammed (S.A.V) Görmek

Rüyada Muhammed (S.A.V) görmek ne anlama gelir? Rüyada peygamber efendimizi ayakta ve kendisi ile konuşur bir durumda görmek ne anlama gelir?

Rüyada Muhammed (S.A.V) Görmek
  • Beğen
    Loading...

Rüyada peygamber efendimizi görmek her yönden hayra ve iyiliğe yorumlanır. Sahih bir hadiste “Her kim rüyasında beni görürse o beni gerçek olarak görmüştür’’ buyurmuşlardır. Diğer bir hadis-i şerifte de “Beni rüyasında gören, elbette cehenneme girmeyecektir,” buyurduğu bizlere ulaşmıştır.

Borçlu bir kimse rüyada mübarek yüzünü görürse o kimsenin borcunu ödeyeceğine işarettir. Eğer tutuklu ise tahliye olacağına, korkuyor ise emniyette olacağına hükmedilir. Şayet o kimse yokluk içinde ise sıkıntıdan kurtulacağına veya hasta ise şifa bulacağına hükmedilir.

Bir kimse rüyada peygamber efendimizi ayakta ve kendisi ile konuşur bir durumda görürse tuttuğu yolun hayırlı olduğuna işaret sayılır.

Bir kimse rüyada peygamber efendimizle bir cami veya bir mescitte namaz kıldığını görse dünya ve ahirette hiç bir güçlükle karşılaşmayacağına işaret sayılır.

Kısaca Peygamber Efendimizi gören, her ne şekilde olursa olsun, mübarek yüzü suyu hürmetine rüya sahibi mutlaka iyiliğe, güzelliklere kavuşur, günahlarından kurtulur ve şefaatine mazhar olur.

YAZAR
Duygu Y
Latest posts by Duygu Y (see all)