• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ruhsal, Fiziksel ve Bilişsel Çocuk Gelişimi

cocuk gelişimi
  • Beğen
    Loading...

Her çocuk anne ve babası için en özel varlıktır. Çocuklar geleceğimizin mimarları olacağı için toplumlarda bu oranda çocukları korumalıdır. Özellikle çocukların ruhsal, fiziksel ve bilişsel yönden desteklenmesi gerekir. Çocuk gelişimi için en belirgin özellik olan ruhsal ve bilişsel gelişim toplumumuzda her ne kadar ötelense de aslında en az fiziksel gelişim kadar önemlidir.

E-Bayan.com sitemiz annelere çocukların gelişimsel yönden desteklenmesi gereken alanlar konusunda en ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz bir sitedir. Sitemize 7 / 24 giriş sağlayarak anne ve çocuğa ilişkin ihtiyacınız olan bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sitemizde asla bilgi kirliliğine yer verilmez. Ziyaretçilerimize en güncel ve doğru bilgiler ulaştırılır.

Ruhsal Gelişim

Çocuklar için ruhsal gelişim ülkemizde zaman zaman göz ardı edilir. Ancak ruhsal yönden desteklenmek geleceğe güvenle bakan çocuklar yetiştirmek açısından önemlidir. Ancak günümüzde anne ve babalar çocuklara disiplin uygularken aşırı kuralcı olabiliyor ya da özgür olsun diye çok rahat bırakabiliyor. Oysa her iki girişim de doğru değildir. Bunun için gerektiğinde çocuk psikoloğundan destek almak gerekebilir. Sitemiz ebeveynlere çocukları ruhsal yönden destekleyecek oyun ve uygulamalar konusunda da bilgilendirir.

Fiziksel Gelişim

Ülkemizde bir çocuğun sağlıklı olduğunun doğru işareti çocuğun gürbüz olmasıdır. Oysa dünya sağlık örgütünün son yayınlanan makalelerinde boy kilo endeksinde boyun daha uzun olması sağlıklı çocuğa işaret ediyor. Çünkü çağımızın hastalığı obeziteyi önlemek için gürbüz çocuk istenmiyor. Sitemizde sağlıklı çocuk gelişimi için tüketilmesi gereken besinlerden besinlerin doğru tüketilmesi konularına kadar tüm bilgilere yer veriliyor. Fiziksel gelişimin en belirleyici ögesi çocuğun beslenmesidir. Bunun için yapılacak olan ise çocuğu sağlıklı ve güvenli besinler tüketmesi yönünde bilinçlendirmek gerekir.

Bilişsel Gelişim

Çocuğun zeka yönünün göstergesi olan bilişsel gelişim için yapılması gereken en önemli şey çocuk ile etkili ve kaliteli zaman geçirmektir. Bu konuda sitemizde farklı ve eğitici oyun aktiviteleri yer alır. Dilerseniz sitemizdeki oyun aktivitelerinden yararlanabilirsiniz. Çünkü çocuklar her anlamıyla yüzde yüz şeffaf varlıklar olup onlara ne verirseniz alacaklarından emin olabilirsiniz. Bilişsel gelişim hakkında bilgi almak için sitemizden yararlanabilirsiniz.

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.