Raisa Vanessa
Raisa Vanessa, New York’un gece klübü olan Studio 54’den esinlenerek, o dönemi modern vizyonu ile yorumlayan yeni koleksiyonunu; Modern Decadence.

70’li yıllarda New York gece hayatının en gözde ve ihtişamlı gece klübü olan Studio 54’ün lüks, göz kamaştırıcı ve eğlenceli yaşamından esinlenerek Sonbahar Kış 2020 koleksiyonu “Modern Decadence”ı hazırlayan Raisa Vanessa, 23 Şubat Cumartesi günü  Assembly Ferko Signature’da gerçekleştireceği defileyle sunuyor olacak.

Bianca Jagger, Studio 54′ün bir numaralı stil ikonu olmakla beraber 70’li yıllara damgasını vurmuştur. Koleksiyonda Bianca Jagger’ın lüks yaşantısından ilham alarak o dönemin kadını anlatılıyor. Koleksiyonda, lükse karşı olan bağımlılığın  kültürel ve etik yönünden getirdiği çöküşe gönderme yapılıyor.

Koleksiyon 80 parça tasarımdan oluşuyor. İtalya ve Fransa’dan seçilen saten, ipek, dantel ve kadife gibi kumaşların yer aldığı, zanaatkarların yaratıcı çizgilerle şekillendirdiği kumaş ve aksesuarlar birer eserlere dönüşüyor. Kristal işlemeler, aksesuar ve kemerler, vintage dokulardan esinlenen mücevher görünümlü ayakkabılar, görkemli tüylerin koleksiyonda öne çıkan detaylar arasındadır.

Asimetrik volanlar, elegan kadife elbise, zamansız şıklığı yansıtan smokin, pantolon ceket takımları, vatkalı mini elbiseler; ekru, kırmızı, buz ve saks mavisi, gümüş, mor, pembe renkleriyle sofistike ve iddialı Raisa Vanessa kadınının ruhunu yansıtıyor.

Semi couture ve couture tasarımları ile her sezon iddialı olan Raisa Vanessa şimdi ise davet ve gece elbiseleri beraberinde kadının bir gününü kapsayan yeni bir mood ile bizleri karşılıyor. Koleksiyonuna knitwear parçalar ile destekleyerek özgün ve kabartmalı desenler ile kadının 24 saatinde kendisine eşlik ediyor.

Defilenin Set ve Show direktörü: Uğurhan Akdeniz,
Makyaj tasarımı: Maybelline,
Saç tasarımı ise Yıldırım Özdemir imzalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz