• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kışlık Gardıroplar İçin Tavsiyeler

Kışlık Gardıroplar İçin Tavsiyeler
  • Beğen
    Loading...

Havaların soğumasıyla beraber gardırobumuzu kış moduna almanın zamanı geldi de geçiyor bile. Yazlık kıyafetleri kaldırarak kışlıkları çıkarmak isteyenlere bazı önemli önerilerimiz olacak. Kışlık Gardıroplar İçin Tavsiyeler yazımızda yer alıyor.

Kışlık Gardıroplar İçin Tavsiyeler

Kışlık bir gardırop hazırlığındaysanız bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken detaylardan siz değerli okurlarımıza bahsetmek istiyoruz.

Kalın Kumaşlar Kırışmasın

Kışlık kıyafetlerin kumaşları daha kalın olmakla beraber sıkıştığı zaman gardıroplarda kolaylıkla kırışacaktır. Yazlık kıyafetlerin hafif kumaşları buharla çözülebilirken kışlık kıyafetlerde kırışıklığı ütüyle çözmeniz çok kolaydır. Bu sebeple kışlık kıyafetlerinizin hacimli yapısını göz önüne almanız gerekiyor. Bu noktada detaylı bir gardırop planlamasına ihtiyacınız olacak.

Pardesüler ve Montlar da Gardıroba Koyulabilir

Genelde insanlar pardesülerini ve montlarını gardırop dışına asmayı tercih ederler. Lakin bu kötü alışkanlık eşyalarınızın kısa bir sürede tozlanmasına, yıpranmasına ve eskimesine yol açar.

Gardırobunuz Güneş Görmesin

Gardıroplar kendi başına kıyafetlerimizi güneşten korumaktadır. Fakat güneşin çok yakıcı olduğu bir yerde yaşıyorsanız odada olan perdeyi açtığınızda eğer doğrudan güneş ışığı alıyorsa bu ısı kıyafetimizin kumaşı ya da iplikleri için faydalı olacaktır. Kış mevsiminde bu güneş riskli olmasa da yaz aylarında sıcaklık eşyalarımızı fazla etkilemektedir.

Eşyalarınızı Ara Ara Havalandırın

Kış aylarında pencereleri çok açmadığımızdan ve kaloriferin ya da diğer ısıtıcıların daha etkin olduğunu düşünürsek kumaşlarımız yaz aylarına göre daha nemli kalabilir. Çok nemli ortamlar kumaşlar için zararlı olduğu gibi çok kuru bir sıcak da bazı kumaşları yıpratabilir. Hem kendi sağlığınız hem de kıyafetlerinizin sağlığı için odanızın penceresini ve gardırobunuzun kapısını bir saat kadar açık bırakmanız gerekir.

Dolabınıza Bir Dolap Kokusu Asın

Askılarınıza asacağınız minik dolap kokusu aparatları kıyafetlerin daima giyip çıkmaya hazır olmasına neden olur. Eğer dar bir gardırobunuz varsa elbiseleriniz üst üste geleceğinden dolayı kokuyu her askıya asmamanızı tavsiye ederiz. Askıya asacağınız bu koku elbisenizin ve dolabınızın daha güzel kokmasına neden olurken kıyafetlerinizin havalanması da önemlidir. Kıyafetlerinizin havalanması için mutlaka havalandırmanız ve elbiselerinizi nemli bırakmamanız gerekir. Yıkadıktan sonra mutlaka havalandırmanızı tavsiye ederiz.

YAZAR