• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kilo Vermeye Yardımcı Besinler

kilo vermeye yardımcı besinler
  • Beğen
    Loading...

Kimi zaman hareketsizlikten, kimi zaman da yanlış beslenme düzeninden dolayı kolay bir şekilde kilo alınabiliyor. Kilo verebilmek için de uzmanların en büyük tavsiyesi kararlı olmaktan geçiyor. Bazen de ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum diyen kişiler de oluyor. Acaba bu kişiler bazı gıdaların daha kolay kilo verdirdiğini biliyorlar mı ve bu besinleri tüketiyorlar mı? Gelin kilo vermeye yardımcı besinlere birlikte bakalım.

  • Yumurta

Kilo vermek isteyen kişilerin özellikle kahvaltıda mümkünse haşlanmış yumurta tüketmeleri gerekiyor. Bunun da en büyük sebeplerinden birisi haşlanmış yumurtanın uzun süre tokluk hissi yaratması. Bir adet haşlanmış yumurta ile doymazsanız sabahları iki tane de haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz. Çünkü haşlanmış yumurtanın kalorisi de oldukça düşük.

  • Elma

Elmada da aynı yumurtada olduğu gibi düşük kalori bulunmakta. Özellikle canınız tatlı istiyorsa elmayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yarım bir elmayı dilimleyip üzerine biraz tarçın dökerseniz mükemmel bir tatlı tüketebilirsiniz. Elma sayesinde tokluk hissi yaratılacağından dolayı erken acıkmak da mümkün olmayacaktır.

  • Yoğurt

Yağ yakımını mükemmel bir şekilde hızlandıran yoğurt özellikle ara öğünlerde tercih edilebilecektir. Ara öğünler sayesinde diğer öğünlerde çok fazla acıkmayacağınız için küçük porsiyonlarla da doyabileceksiniz. Yoğurt kimi zaman yatmadan da yenebilir. Uykuda metabolizmanın yavaşlamasından dolayı metabolizmayı hızlandıran yoğurt tercih edilebilecektir. Yoğurdu sade tüketebileceğiniz gibi birkaç damla limon suyu ile karıştırarak da tüketebilirsiniz.

  • Su

Su tüketimi her zaman önerilmekte. Özellikle yemekten yaklaşık yarım saat önce içilecek olan 2 bardak su da midede tokluk hissi yaratmaktadır. Bu sayede yemeğe oturduğunuzda daha küçük porsiyonlar ile doymanız mümkün olacaktır.

  • Yulaf Ezmesi

Bu besin yoğun bir şekilde lif içermektedir. Lifli gıdaların da kilo verme sürecinde dengeli olarak vücuda alınması gerekmekte. Özellikle yulaf ezmesini tüketirken 2 yemek kaşığı yulaf ile yoğurdu karıştırabilirsiniz. Ara öğünlerde tüketeceğiniz bu tarif sayesinde daha kolay bir şekilde tokluk hissi de yaratılabilecektir. Aynı zamanda metabolizmanızı da hızlandıracak olan bu karışımın her gün tüketilmemesi gerektiği de uzmanlar tarafından önerilmekte. Haftada birkaç defa tercih edilebilir.

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.