• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kapatıcı Uygulamanın Püf Noktaları

Kapatıcı Uygulamanın Püf Noktaları
  • Beğen
    Loading...

Makyaj yaparken cilt rengini eşitlemek çok önemlidir. Yaptığınız makyada ciltte olan kusurları kapatarak, gözaltı morluklarını gizlemek, sivilceleri ve akne sorunlarını, aynı zamanda güneş lekeleri gibi sorunları engellemek için fondötenlerin yeterli olmadığını söylemek istiyoruz. Tam da bu esnada devreye kapatıcılar gidiyor. Bu sorunların elbette bir anda yok olması mümkün olmadığı için kapatıcı kullanmanız gerekir. Peki, Kapatıcı uygulamanın püf noktaları nelerdir?

Kapatıcı uygulamak kolay bir işlemmiş gibi gözükse de ufak detaylar cildinize uyguladığınız ürünün daha güzel görünmesine etki eder. Biz bugünkü yazımızda sizlere kapatıcının nasıl sürülmesi gerektiğiyle ilgili bilgi vermek istiyoruz.

Kapatıcı Nasıl Sürülür?

Sizin cilt renginize uygun kapatıcı seçimini yaptıktan sonra kapatıcıyı göz altınıza ters üçgen şeklinde sürerek bir sünger veya fırça kullanmanız gerekir. Hemen ardından da T bölgenize sivilce ve aknelerinize kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Kapatıcı makyaj yapmanın ilk adımı olmaktadır. Elbette bu adıma geçmeden önce yüzü makyaja hazır hale getirmek gerekir. Kapatıcı sürmeden önce yüze peeling uygulamanız ve cildi nemlendirmeniz gerekir. Güzel, canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için bu aşamalar önemlidir.

Şimdi gelelim kapatıcı kısmına. İlk olarak kendi cildinize uygun olan kapatıcıyı seçmeniz gerekiyor. Yani krem, likit, toz, stick, kalem şeklinde pek çok kapatıcı şekli vardır. Kendi cilt tipinizi belirledikten sonra hangi kapatıcının uygun olup olmadığını da seçmeniz gerekir. Cildinize uygun kapatıcı seçimi yapmadığınız zaman sizinde cildiniz farklı reaksiyonlar gösterebilir ve cindiniz bozulabilir. Bunun yanı sıra cildinizle uyumlu kapatıcı seçmediğinizde makyajınızın kötü göründüğünü görebilirsiniz. Eğer koyu ren rengine sahipseniz cildinizin de bir kısmının aydınlık olmasını istiyorsanız kullandığınız fondöten renginin bir tık daha açığını kapatıcı olarak seçebilirsiniz.

Kapatıcıyı uygularken gözaltlarına ters üçgen şeklinde sürmeniz gerekir. Hemen ardından kapatıcıyı tampon yardımıyla cildinize yedirmelisiniz. Bu sayede cildinizin daha canlı göründüğünü ve cildinizle kapatıcının uyumlu olduğunu göreceksiniz. Kapatıcıyı tampon hareketlerle uygulamazsanız cildinizde pütürcüklü görünen, rahatsız edici bir yapıda gözükebilir. Bundan dolayı kapatıcı seçimi gibi uygulaması da önemlidir. Kapatıcıdan sonra highlighter de kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

YAZAR