kadınlar neden terk eder

İlişkilerde veya evliliklerde terk etme erkeklere mahsus değildir. Pekala kadınlar da terk etme hakkına sahiptirler.

Kadınlar gerçekte güçlü bağlanır ve kolay kolay terk etmezler. Bu nedenledir ki, terk etmek denince akla genellikle erkeklerin terk etmesi gelir. Belki de kadınların sadakatinden dolayı pekte yakıştırılmadığı için böyle düşünülür.

Peki, terk etmeyi yakıştırmadığımız ancak hayatın gerçeğinde kadınların da terk etmesi olduğuna göre sorulması gereken soru şudur; kadınlar neden terk eder? İşte sorunun cevabı ve kadınların terk etme sebepleri;

Nezaket Giderse Kadın Da Gider

İlişkilerde saygı ve nezaket önemlidir. Eğer erkek sevdiği ve birlikte olduğu kadına gereken değeri göstermez ve ona erkek arkadaşlarına davrandığı gibi davranmaya başlar, nasılsa beni biliyor diye ona kadına davranılması gerektiği davranmazsa, hiç kusura bakmasın böyle kaba bir erkeği hiçbir kadın çekmek istemez ve terk etme hakkını kullanır.

Arkadaş Olma Durumu Sevgili Olma Durumunun Yerini Tutmamalı

İlişkilerde bazen zaman geçtikçe erkek bu birlikteliği bir zaman sonra seviyesinde tutmayı başaramaz ve sevgilisine arkadaş muamelesi yapmaya başlar, onunla arkadaşı gibi hareket etmeye, konuşma ve diğer konularda kankası gibi davranmaya başlarsa işte bu durum kadın için ten uyuşmazlığına dönüşür ve ilişkide seks olsa bile bu durum ilişkiye zarar verir. Böyle bir durumdan sıkılan kadın elbette terk etme hakkını kullanacaktır.

Şiddet

kadına şiddet

Şiddetin çeşitleri vardır, sözlü, cinsel, psikolojik veya fiziksel. Şiddetin hiçbir çeşidi kadının terk etme hakkını elinden almaz ve şiddet gören kadın haklı olarak terk edecektir.

İhanet

Kadınlar çok sevdikleri için ihaneti bazen görmezden gelseler de devamını gördüklerinde affetmeyeceklerdir.

Başka Birine Aşık Olmak

Evet, bazen kadın başka birine aşık olabilir. Bu, erkeğin meydana getirdiği bir boşluk ta olabilir veya tamamen kendiliğinden gelişen durum da olabilir. En nihayetinde kadın başka birine aşık olursa yine terk edecektir.

Erkeğin Çocuk İstememesi

Evliliklerde belli bir zaman geçmesine rağmen erkek çocuk istemezse kadın en doğal hakkı olarak terk etmek isteyecektir.

Görüş Farklılıkları

kadınlarda terk eder

İlişkinin ilk zamanlarında yanşanan tutku ve heyecandan ortaya çıkmayan bu durum ilişkinin ilerleyen zamanlarında kendini gösterecektir. Eğer erkek kadının görüşlerine gereken saygıyı göstermezse bu durum kadının terk etmesine kadar gider.

Kıskançlık

Kıskançlık gerçekte güzeldir ve kadınları mutlu eder. Ancak öyle kıskançlıklar vardır ki, kadına hayatı zindan eder. İşte bu durum kadın için çekilmez olduysa terk edecektir.

Başka Şehirde Yaşamak

İlişkilerde kısa süreli ayrılıklar ilişkiyi güçlendirir. Ancak kavuşma hasretinin uzun sürdüğü ayrılıklar ilişkiye zarar verecek ve kadının terk etme duygusunu güçlendirecektir.

Sürekli Eleştirilmek

Eşi veya sevgilisi tarafından sürekli eleştirilen kadının terk etme hakkı vardır.

Her Şeye Karışan Aile

Hiçbir kadının yaşamak istemeyeceği bu durum, eğer erkek tarafından gerekli tedbir alınmazsa kadına terk etme hakkı verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz