Gerek toplumumuzun yapısı ve gerekse kişinin kendine olan saygısı nedeniyle geç yaşanan ilk cinsel ilişki nasıl olmalı? Başlıklı bu yazımızda, ilk cinsel ilişki esnasında dikkat edilmesi gerekenler ve nasıl olması gerektiği hakkında bilgilere yer verdik.

İlk Cinsel İlişki Nasıl Olmalı?

  • Her şeyden önce, iki tarafta heyecanına hâkim olmalı ve sakinlik içerisinde birbirine yaklaşmalıdır. Kadının ilk cinsel ilişkiden korkarak ilişki yaşanmadan kaçınması, sonraki süreçte bu korkuyu daha fazla büyüten bir gerçektir.
  • Ön sevişmenin uzun olması, gerek stresin daha rahat atılması ve gerekse ilk birleşmenin daha rahat geçmesine yardımcı olmaktadır. Kadın ön sevişme esnasında kontrolü elinde tutmalı ve kendini en rahat hissettiği anda, cinsel birliktelik yaşanmalıdır.

İlk Cinsel İlişki de, Acı Olur Mu?

Cinsel ilişkide acı olduğu bilinen bir gerçek olsa da, bu acının şiddeti tamamen kadının kızlık zarının yapısıyla alakalıdır. Kimilerinin kızlık zarlarının daha esnek ve ince olması, ilişki esnasındaki acının daha az olmasını sağlamaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ön sevişmenin uzun olması, ilişki için rahatlık sağlayarak duyulacak acı hissinin de en aza inmesini sağlamaktadır.

İlk gece Korkusu Nasıl Yenilir?

İlk gece korkusunu yenmek için, kişinin ekstra bir şey yapmasına gerek yoktur. Sadece yaşayacağı ilişkinin hayatın bir gerçeği olduğunu, hayatı boyunca mutlaka bunu bir gün yaşayacağını düşünerek kendisini psikolojik olarak hazırlaması gerekir. Ayrıca duyacağı ağrının az ya da hiç yok seviyede olacağını da düşünerek, kendisini rahatlatmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz