• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlişkiyi Bitiren Unsurlar Nelerdir?

  • Beğen
    Loading...

Kimi zaman fazla kontrolcü olan bireylerin, karşısındaki kişiyi sıkmasından dolayı kendinden de soğutabilmesi mümkün hale geliyor. Fazla otoriter olan bireylerin ilişkilerine de ciddi zararlar verebileceğini söyleyebiliriz. Karşınızdaki kişinin bir birey olduğunu unutmadan yaşayacağınız ilişkileriniz her zaman daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Evlendikten sonra da bu özel yaşam alanlarının korunması sayesinde kişilerin özgürlüklerine müdahale etmeden bir çatı altında birleşmek gerekiyor. Ne yazık ki ilişkiyi bitiren unsurlardan birisi de bu özel yaşam alanlarına çokça müdahale etmek kimi zaman o yaşam alanlarına dahil olmaktan oluşmakta.

Kıskançlık İlişkiyi Bitirir mi?

iliskide kiskanclik

Yine en büyük düşmanlardan birisi de kıskançlık olarak bilinmekte. Karşınızdaki kişi ile iletişim kurmanız dahilinde kıskançlıkların çok büyük bir oranının engellenebileceğini unutmamalısınız. Kimi zaman yanlış anlamalar yüzünden de kıskançlık krizleri meydana gelebilmekte. Bunun engellenmesi neticesinde sağlıklı ilişkiler yürüte bileceksiniz.

İlişkiyi bitiren unsurlardan bir diğeri ayrılma korkusudur. Ayrılma korkusuna sahip olan bireylerin karşısındaki kişiyi daha fazla sıkması ve bunun sonucunda da karşı cinsin sıkılıp gitmesi mümkün olabilmektedir. Kişilerin kendilerine olan saygılarını her daim ön planda tutmaları, ilişki için de önem taşıyor. Unutmayın ki kendine saygı göstermeyen kişilerin yaşadıkları ilişkide karşısındaki kişiye de saygı göstermesi beklenemez.

Son olarak ilişkinin bozulmasına sebep olan bir diğer konu karşımızdaki kişiyi değiştirmeye çalışmak olacaktır. İlişkinin başında sevmediğiniz özellikleri fazla olan kişilerin bu özelliklerini değiştirebileceğinizi düşünüp de ilişkiye başlamak yapacağınız en büyük hatalardan birisidir.

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.