hamilelikte ilac kullanımı

Hamilelik her bayanın hayatının en özel sürecini oluşturur. Bu süreçte hanımlar gerek sosyal gerek kişisel yaşantılarına son derece dikkat etmek zorundadırlar. Bu noktada özellikle bebeğin ruhsal ve fizyolojik gelişimini tamamlamak için anne adayının pek çok konuda dikkatli olması gerekir. Sitemizde anne adaylarının beslenmesinden egzersizine ya da ilaç kullanımına kadar tüm detaylar ayrıntılı olarak yer alır.

Çünkü bebek anne karnındaki tüm gelişimini annenin psikolojik ve fizyolojik halinden alır. Özellikle halk arasında anne adayına sen ye ki bebek büyüsün gibi genel geçer sözler söylenir. Böylece anne adayına normalin üstünde besin yüklemesi yapılır.

Böylece anne adayı aşırı kilo alır ve gestasayone diyabet çıkabilir ya da bebek iri bebek olarak dünyaya gelebilir. Oysa hamilelikte anne adayının porsiyon miktarı değil, yediği yiyeceklerin kalitesi artırılmalıdır. Bu noktada sitemiz size en iyi rehber olacaktır.

Hamilelikte Beslenme

Hamile-beslenme

Hamilelik 9 ay gibi uzun bir süreci kapsar. Bu süreçte annenin beslenmesi çok önemlidir. Sitemizde örnek gebelik diyet listelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çünkü gebelikte anne adayı bebeğin gelişimi için protein ağırlıklı ve karbonhidrat yönünden fakir besinler tüketmelidir. Bunun yanında bol sıvı tüketimi de önemli olup az ve sık beslenmek gerekir.

Hamilelikte Egzersiz

Hamilelikte Egzersiz

Hamilelikte kilo alımı anne adayının en büyük korkusudur. Ancak bu sırada spor yapmak bebeğe zarar verir mi gibi sorularda anneleri spordan uzaklaştırmaktadır. Oysa düzenli ve hafif egzersizlerle kontrollü kilo alınabilir. Sitemizde egzersiz yöntemleri ve süreleri hakkında bilgiler yer alır. E-Bayan.com sitesi olarak amacımız tüm anne adaylarının kaliteli bir hamilelik süreci geçirmesidir. Sitemizde anne ve bebeğe dair aradığınız her türlü bilgi sizlere sunuluyor.

Hamilelikte İlaç Kullanımı

İlaç kullanmak özellikle gebelikte oldukça sakıncalıdır. Bu nedenle anne adayları rast gele ilaç kullanmamalıdır. Mutlaka kadın doğum doktoruna danışmaları gerekir. Gebeliğin ilk trimestri olarak bilinen ilk üç ay asla antibiyotik kullanılmamalıdır. Sitemizde ilaç kullanımı ve bebeğe olan zararları hakkında geniş bilgilere yer verilir. Güvenilir ve kaliteli bilgi için mutlaka sitemizi ziyaret ediniz. Sitemizde asla bilgi kirliliği olmaz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz