• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hafta sonu Kaçamağı İçin İstanbul’a Yakın 5 Rota

Hafta sonu kaçamağı için İstanbul’a yakın 5 rota Abant, Sapanca, Şile, Karasu ve Melenağzıdır. Bu rotalar hem İstanbul’a yakın hem de kafa dinlemek ya da gezmek için muhteşem lokasyonlardır.

Hafta sonu Kaçamağı İçin İstanbul’a Yakın 5 Rota
 • Beğen
  Loading...

İstanbul’da yaşayanlar şehrin stresini atmak ve huzur bulmak için bazen hafta sonu kaçmak istemektedir. Ara sıra yapılan kaçamaklar ruh haline iyi gelmektedir. İstanbul konumu itibari ile birçok yere yakındır. Hafta sonu kaçamağı için İstanbul’a yakın 5 rota Abant, Sapanca, Şile, Karasu ve Melenağzıdır. Bu rotalar hem İstanbul’a yakın hem de kafa dinlemek ya da gezmek için muhteşem lokasyonlardır.

Hafta sonu Kaçamağı İçin İstanbul’a Yakın 5 Rota

Hafta sonu Kaçamağı İçin İstanbul’a Yakın 5 Rota

İstanbul’a Yakın 5 Güzel Rota

Hafta sonu kaçamağı için İstanbul’a yakın 5 rota şu şekilde olmaktadır;

 • Abant: Abant Bolu ilinde yer alan bir göle denilmektedir. Yemyeşil ormanları ve masmavi gölü ile hafta sonu kaçamak yapmak isteyenler için ideal bir yer olabilir. Abant gölünde bulunan otel ya da restaurantta yemek yiyebilir ya da kendi yiyecekler getirilerek piknik yapılabilmektedir. Oldukça büyük olan Abant gölünde hafta sonu konaklamak isteyenler için ise birçok seçenek bulunmaktadır. İstanbul’a 2 saat uzaklıkta yer alan Abant hafta sonları için İstanbulluların kaçabileceği bir yerdir.
 • Sapanca: Sapanca gölü Türkiye de en çok ziyaret edilen doğal alanlardan biridir. Muhteşem Sapanca gölü manzarası ile hafta sonunun keyfi çıkarılabilir. Sapanca İstanbul’a oldukça yakın bir yerdir. Konaklama için de birçok seçeneği bulunan bu yerde huzurlu bir şekilde kaçamak yapılabilir.
 • Şile: Deniz havası almak isteyenler için ise İstanbul’a en yakın rota olan Şile İstanbulluların sıklıkla tercih ettiği bir konumdur. Sessizliği ve denizi ile gelenleri büyülemektedir.
 • Karasu: Karasu Sakarya da yer almaktadır. Şifalı suyu ile de bilinen Karasu büyük bir sahilden oluşmaktadır. Konaklama için de birçok farklı seçenek bulunan Karasu da temiz havanın ve denizin tadı çıkarılabilir.
 • Melenağzı: Melenağzı Düzce ilinde yer almaktadır. Mavi denizi ve yeşilliği ile doğal bir güzellik olan Melen ağzı hafta sonu gezmek için gidilebilecek en güzel yerlerden biridir. Diğer rotalara göre daha sakin olan bu konum bakir doğası ile gelenleri etkilemektedir.

Hafta sonu Bu Rotalarda Yapılabilecek Aktiviteler

Hafta sonu kaçamağı için İstanbul’a yakın 5 rota da değişik aktiviteler yapılabilmektedir. Abant da ata binebilir, sapanca gölünde kanoya binilebilir ya da Melen ağzında rafting yapılabilir. Bu rotalar da isteyenler huzur bulabilir isteyen de eğlenebilmektedir.

YAZAR
Latest posts by Mercan (see all)
OKUYUCU YORUMLARI
 • Arka Sokaklar Müfettiş İdil Kimdir?
  3 gün önce

  […] İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hafta sonu Kaçamağı İçin İstanbul’a Yakın 5 Rota […]

  0