• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Genç Görünmek İçin Makyaj Tavsiyeleri

makyaj hileleri
  • Beğen
    Loading...

Kadınların uygulayacağı genç görünmek için makyaj tavsiyeleri dikkatli bir şekilde uygulandığında, erken yaşlılık belirtileri başta olmak üzere, kişinin yaşlı görünmesine neden olan faktörleri önemli ölçüde azaltmaktadır.

Genç Görünmek İçin Makyaj Tavsiyeleri

Saçlarının uzunluğu

Her ne kadar makyajla doğrudan alakalı bir durum olmasa da, saçların uzunluğu kişinin genç ya da yaşlı görünmesine neden olan önemli bir faktördür. Bu nedenle yüz tipine en uygun saç uzunluğu belirlenmeli ve saçlar, o uzunlukta kesilmelidir.

Doğru ruj seçimimakyaj hileleri - ruj

Makyaj yaparken üzerinde fazla durulmayan konulardan birisi de, ruj seçimidir.

Yanlış ruj seçimi kişiyi çirkin gösterdiği gibi, yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Bu yüzden kahverengi ve çok koyu renklerden uzak durulması ortalarda bir seçim olacağı gibi, ruj seçimi yaparken krem rengi rujların tercih edilmesi, her makyaj ve yüz tipine daha fazla uyum sağlamaktadır.

Göz kalemi

Gözlerin gölgelendirilmesi, titizlikle yapılarak makyaja bir bütünlük kazandırılmalı ve hem göz çevresindeki çizgiler azaltılmalı, hem de gözlerin olduğundan daha iri görünmesi sağlanmalıdır. Bunu yapmak genç görünmek için uygulanabilecek, oldukça faydalı bir makyaj hilesidir.makyaj hileleri 2

Maskara

Gözlerin mükemmel bir şekilde ön planda tutulması ve yaşlılık belirtilerini en aza indirmek için, etkili bir şekilde kullanılacak makyaj ürünleri arasındaki maskara, erken yaşlılık belirtilerini gizlemek için en ideal makyaj malzemelerinden birisidir.

Özellikle göz çevresinde bulunan çizgilerin dikkat çekmemesi için, titizlikle uygulanmalıdır. Maskaranın kullanımı sonrasında, kesinlikle kuruması beklenmeli ve ardından kirpiklerin kıvrılması sağlanmalıdır.

Kaşların doğru alınması

Özellikle 30 yaş üzerindeki kadınlarda, kaşların kalınlaştırılması yönünde bir eğilim bulunmaktadır. Oysa kaşların kalınlaştırılması, kişiyi daha yaşlı gösterecektir. Bu yüzden kaşların ince bir şekilde alınması ve kaş kalemi ile daha çekici hale getirilmesi, önemli olduğu gibi genç görünmek için de gereklidir.

Yukarıda verilen genç görünmek için makyaj tavsiyeleri haricinde, kişinin uyku düzenine dikkat etmesi ve diş bakımını düzenli bir şekilde yapması, daha genç görünmesini sağlayacaktır.

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.