gelin makyajı önerileri

Harika bir gelinlik ve o gelinlik içindeki harika prenses olmak her genç kızın en haklı hayalidir. Hayatınızı sevdiğiniz insanla birleştireceğiniz ve ömrünüz boyunca unutmayacağınız en değerli anılarınız düğün hatıralarınız olacaktır.

Böylesine önemli ve özel bir günde gelin olacak genç kızlar elbette çok güzel görünmek isteyecektir. En güzelinden size yakışan harika ve çok şık bir gelinlik seçeceğiniz gibi gelin makyajınızı da en güzel biçimde yapmanız gerekecektir.

Gelin makyajı çok önemlidir ve o kadar güzel olmalıdır ki, yıllar sonra bile baktığınızda sizi yansıtmalı ve güzelliğiniz korumalıdır. Beyaz gelinlik içinde sizi en güzel şekilde gösterirken masumiyetinizi kaybettirmeyecek ve sizi en doğal ve saf halinizle eşsiz güzelliğinizi ortaya çıkaracak mükemmel bir makyaj olmalıdır.

İşte böylesine güzel bir gelin makyajı için dikkat etmeniz gerekenler ve gelin makyajı nasıl yapılır püf noktaları;

  • Yapacağınız makyajın provasını mutlaka yapmalısınız. Size makyaj yapacak olan makyöz değişmemeli ve düğü öncesinde yapacağınız provada istediğiniz kaliteyi yakalayıncaya kadar gerekirse provayı tekrarlamalısınız.
  • Prova esnasında kullanıla malzemelerin isimlerini ve markalarını bilmeniz gerekir ki, hata olmasın.
  • Eğer düzenli makyaj yapıyorsanız –ki yapmalısınız – en doğru tercih kendi makyajınızı kendiniz yapmanızdır. Çünkü böylece cildinizi ve yüzünüzü en iyi tanıyan siz olacağınız için tam olarak istediğiniz kıvamı yakalamanız daha kolay olacaktır.
  • Düğün telaşı arasında boyun ve göğüs kısmınıza makyaj yapmayı unutmamalısınız. Bunun için provalarda bu kısımlara da makyaj uygulamalısınız ki düğün günü unutulmasın. Aksi takdirde yüzünüzdeki ton ile boyun ve göğüs bölgesindeki ton farkı korkunç duracaktır.
  • Eğer klasik makyajınız dışına pek fazla çıkmadıysanız ve nasıl bir makyaj yapacağınıza karar veremiyorsanız gelinlik modellerindeki mankenler size yardımcı olacaktır. Gelinlik dergileri veya sayfalarında beğendiğiniz bir mankenin makyajı olursa onu kaydedin ve aynı makyajdan istediğinizi söyleyin.
  • Makyaj ürünlerinizin kalitesinden emin olun. Kalıcı ve suya dayanıklı ürünler kullanın, çünkü hava şartları ve sizi heyecanınız engelleyemeyeceğiniz duygu geçişlerinde ağlama gibi durumlarda makyajınızın akmasını istemezsiniz. Koruyucu parlatıcılar gibi ürünlerle makyajınızı destekleyin ve kaliteden ödün vermeyin.
  • Çok daha fazlasını istiyorsanız mutlaka uzman bir makyöz ile çalışın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz