• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gelin Makyajı ve Püf Noktaları

gelin makyajı
  • Beğen
    Loading...

Her kadının hayallerini süsleyen bir gelinlik olduğunu biliyoruz. Peki bu gelinliği asıl ortaya çıkaracak olan gelin makyajı nasıl olmalı? İşte asıl ayrıntı da burada başlıyor. Gelinlik ve gelin başı ile birlikte bütünlük oluşturacak olan gelin makyajı ve püf noktaları konusuna gelin birlikte bakalım.

Her kadının kendine has bir yüz şekli vardır. Bu şekle uygun olan makyajı seçmek de kişinin güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Yüz şekilleri içerisinde yer alan oval yüzün en çok istenen yüz şekli olduğunu biliyor muydunuz? Bu yüz şekline sahip olan kadınların genel olarak kontür yardımı ile elmacık kemiklerini daha da belirginleştirmesi gerekir. Aynı zamanda burnun daha küçük gözükebilmesi adına kenarlardan uygulanabilecek olan kontür sayesinde, yüzün daha da biçimlenmesi kolay olabilmektedir. Aydınlatıcının da tam kontür üzerine uygulanması gerekiyor. Bu yüz şekli için seçilebilecek olan makyajın cildin ten koyuluğuna uygun olan bir far ile desteklenmesi sayesinde hafif ve doğal bir gelin makyajı da elde edilebilecektir.

Yuvarlak bir yüz hattına sahip olan gelinlerin kontür konusunda daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Yüz hatlarını hafif sivrileştirebilecek nitelikte uygulanabilecek olan gölgelendirmeler sayesinde hafif bir oval görünüm elde etmek de mümkün. Dudakların ince olması durumunda da gelin makyajı için ayrıca dudak kalemi uygulanabilir. Tercihe göre seçilebilecek olan nude renklerin son dönemlerde oldukça moda olduğunu da eklememizde fayda var.

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.