• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bunca koşuşturmanın arasında siz de kişisel bakımınıza zaman ayırıp kendinize güzel hediyeler vererek zaman geçirmeye ne dersiniz?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
  • Beğen
    Loading...

Evde cilt bakımı hem ruhunuzu ve cildinizi arındırıp dinlendiren küçük bir alan oluşturduğunuz takdirde cildinizin daha canlı göründüğünü görebileceksiniz. Bunca koşuşturmanın arasında siz de kişisel bakımınıza zaman ayırıp kendinize güzel hediyeler vererek zaman geçirmeye ne dersiniz? Pazar günleri evinizi, kendiniz için bir bakım odasına çevirebilirsiniz.

Evde Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı için temizliğin hangi aşamalardan oluştuğunu bilmeniz gerekiyor. Evde profesyonel cilt bakımı için öncelikle cildinizde makyaj varsa onu temizlemeniz gerekiyor. Daha sonra buhar uygulaması yapabilir, tonik ya da maske ile gözenekler içinde biriken maddeleri alabilirsiniz. Cildimiz gün boyunca dış etkenlere, kirli havaya, maskeye ve makyaja maruz kalacaktır. Bu durum da cildimizin hava almasını zorlaştırır. Evde cilt bakımı yaparken asıl amacımızın ne olduğunu belirlememiz gerekiyor.

Aknelerin giderilmesini mi istiyoruz, gözeneklerin sıkılaştırılmasını mı, cildin, yüz ve vücudun tüm renkte olmasını mı? Ne olmasını istiyorsanız ona göre işlem yapmanız gerekiyor. Cilt bakımı yapmaya başlarken öncelikle cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Günlük cilt bakımında yapacağınız ilk işlem temizlikle başlamaktadır. Makyajınız varsa önce makyajınızı silmelisiniz. Bu makyajı temizlerken krem, köpük ya da tonik formunda olmaktadır. Sizin de evinizde hangisi varsa ona göre cilt bakımını yapmanız gerekiyor. Akmayan göz kalemleri, rimeller, su bazlı ürünleri yağ bazlı temizleyicilerle çıkarmanız gerekiyor.

Cilt Maskesi Önemli!

Evde doğal cilt bakımını yapma aşamalarından biri de cilt maskesidir. Bunun için de kolayca yapılan ve doğru saklama koşullarında uzun süre bekletilen maskeler ve temizleme ürünleriyle cildinize evinizde kolay bir şekilde cilt maskesi uygulayabilirsiniz. Cildi soyan tipte peeling maskesini ise gece uygulamanız daha doğru olacaktır. Cilt temizliğinin bu aşamasında cildinizin kalıntı bırakmadığı, cildinizin emdiği maskeleri kullanabilirsiniz. Bu tip maskeler serim aşamasının da yerini tuttuğundan dolayı fazladan serum kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Doğrudan cildinizi nemlendirerek siz de cildinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Hazırladığınız maskenin genelde evde bulunan ve cilt üzerinde etkisi bulunan besinlerin bir araya getirilerek karıştırılması ve ona göre hazırlanması şeklinde olacaktır.

YAZAR