• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkekler Neden Aldatır?

aldatmak
  • Beğen
    Loading...

Bir ilişkide hiçbir şey aldatmak için geçerli sayılabilecek bir mazeret olmasa da, maalesef ki ilişkilerde bazı durumların yoğun bir şekilde görülmesi aldatmaya ve aldatılmaya neden olmaktadır erkekler neden aldatır? Sorusuna verdiğimiz cevaplar, erkeklerde görülen başlıca aldatma nedenleridir.

 Erkekler Neden Aldatır?

Kadının bakımsız olması

Erkeklerin en temel aldatma nedenleri arasında kadının bakımsız olması, ilk sıralarda yer almaktadır. Uyarılara rağmen gerekli bakım ve temizliğini yapmayan kadınların, aldatılma oranı çok daha fazladır.

İlişkide cinsel heyecanın yok olması

Bir ilişkide cinsel heyecanın yok denecek seviyeye inmesi, erkeklerin aldatma nedenleri arasında, ilk sıralarda yer almaktadır.

Kendi eşiyle hayal ettiği düzeyde cinsel ilişki yaşayamayan erkekler, maalesef ki bunu başka kadınlarla yaşama eğilimindedir.

Eski sevgilinin ortaya çıkması

Eski sevgilinin ortaya çıkması, erkekler neden aldatır? Sorusuna verebileceğimiz bir cevap olsa da, belki de en geçersiz mazeret budur. Kişinin daha önce gerçek anlamda duygusal yakınlık duyduğu birisinin sonradan ortaya çıkıp tekrardan ona ilgi göstermesi, erkeğin daha çabuk aldatmasını kolaylaştırmaktadır.

Şiddet ve kavgalar

Aile içerisinde yaşanan kavga ve şiddet nedeniyle, erkek huzuru başkasında bulma çabasına girmektedir. Maalesef bu durumda genellikle süreç, erkeğin aldatması şeklinde sonuçlanmaktadır.

Kadının ilgisizliğierkekler-neden-aldatir

Bir ilişkide tıpkı kadınlar gibi, erkekler de kendilerine ilgi gösterilmesini beklerler. Bu sorundan genellikle kadınlar muzdarip olsalar da, bazen erkekler de kendilerine ilgi gösterilmediği için yakınırlar. Kadının ilgisizliği, erkeği aldatmaya iten sebeplerden birisidir.

Uyuşturucu veya alkol kullanımı

Erkek eşini seviyor olsa dahi, uyuşturucu ve aşırı derecede alkol kullanımı onu istemsiz bir şekilde eşini aldatmaya itebilir. Yapılan araştırmalar alkol ve uyuşturucu kullanan erkeklerin, eşlerini daha sık ve fazla aldattığını ortaya koymaktadır.

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.