• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkeğin Yalan Söylediğini Anlama Yolları

yalan konusan erkek
 • Beğen
  Loading...

Yalanlar son dönemlerde de ne yazık ki kadın erkek fark etmeksizin artış göstermektedir. Bunun en büyük sebebi de baskıdır. Aslında yalanlar bir savunma mekanizması olarak görülmektedir. Kişinin o durumdan kaçabilmek adına başvurduğu yalanın anlaşılması durumunda çiftler arasında çok büyük sıkıntılar çıkmaktadır. Erkeklerin yaşadığımız toplumdan dolayı küçükken çok fazla yalan söylemek zorunda kalmamalarından dolayı da, yalanlarının çok kolay belli başlı yöntemler ile anlaşılabildiği bilinmektedir. Erkeğin yalan söylediğini anlama yollarının başında, tüm yalanlarda olduğu gibi bakılması gereken ilk yer gözlerdir. En çok bilinen yanlışlardan birisi de, yalan söyleyen kişinin gözlerini kaçırması efsanesidir. Yalan söyleyen kişi tam tersine karşımdaki kişi bana inanıyor mu diye gözlerinin içine bakar ve göz kaçırmaz.

Bir diğer nokta da, erkeğin yalan söylerken göz bebeklerinin değişim gösterebilmesidir. Göz bebeklerinin durumuna göre yine yalan söylediği de anlaşılabilir. Beden hareketleri haricinde yalan söyleyen kişilerin o yalanı kısa bir zaman sonra unutacakları unutulmamalıdır. Biraz zaman geçtikten sonra aynı konu sorulursa kişinin doğruyu söyleme ihtimali de yükselebilmektedir. Ayrıca bir konuyu anlatırken yalan söyleyerek anlatan kişilerin, bir sonraki anlatışlarında daha farklı konular katarak aktarması da mümkündür. Tabii son olarak bunların belli başlı yöntemler olduğunu ve her zaman gerçekleşmeyeceğini de söylemek gerekmekte. Bu noktalar sizler için sadece ufak ipuçları oluşturabilmektedir.

Erkeğin Yalan Söylediğini Anlama Yollarını listeleyecek olursak;

 • Gözlerini kaçırmaz
 • Göz bebeklerindeki değişiklik
 • Beden hareketleri
 • Aradan zaman geçtikten sonra farklı anlatması

 

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI
 • SevdaÇiçeği
  1 sene önce

  Cem Yılmaz’ın gösterisinden bir sahne geldi aklıma. Yalancı diye bir tabir yoktur. Yalancı aslında yalan söyleyemeyene denir. Yalan söyleyebilse farkına varmazsınız zaten ve yalancı demezsiniz bu durumda. İlginç ve doğru bir tespit aslında bu paradoks. Bence erkekler yalancıdır çünkü hayatta beceremezler yalan söylemeyi.

  9