• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğru İnsan Kimdir?

Doğru İnsan Kimdir?
  • Beğen
    Loading...

Doğru insanla birlikte olduğunu nasıl anlarsın? sorusuna verilecek net bir cevap yoktur. Doğru insanla ilgili bir tanım yapacak olursak birlikteyken sizin huzursuz olmanıza neden olmayan, sizi yargılamayan olduğunuz gibi kabul eden ve size saygı duyan kişidir diyebiliriz. Günümüzde her şeyin daha yüzeysel yaşandığını düşünürsek insanlar ilişkileri konusunda da bu endişeye düşüyorlar ve gerçek bir şey yaşasalar bile bunun doğru olup olmadığından emin olamıyorlar. Karşınızdaki kişinin doğru insan olup olmadığını anlamak için bazı denemeler yapabilirsiniz. Anlatacağımız 3 adımla partnerinizin doğru kişi olup olmadığıyla ilgili bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olabiliriz.

Doğru İnsan Kimdir?

Doğru İnsan Kimdir?

İhtiyacınız Olduğunda Yanınızda mı?

Doğru İnsanla birlikte olduğunu nasıl anlarsın dendiğinde ilk önce test etmeniz gereken şey ihtiyacınız olduğunda partnerinizin yanınızda olup olmadığıdır. Diyelim ki güzel giden bir ilişkiniz var dışarı çıkıyorsunuz evde vakit geçiriyorsunuz her şey mükemmel görünüyor. Zor durumda kaldınız ve partnerinizden yardım istediniz. Size geri dönüş yapmıyor ve umursamıyor. İlişkiniz normal seyrediyor ancak sizin herhangi bir şeyde yardıma ihtiyaç duyduğunuzda karşı taraf ortadan kayboluyor ve görmezden geliyorsa o ilişkide karşı taraf size gerçekten değer vermiyor ve sizi cepte görüyor demektir. Bu tarz bir ilişkinin uzun soluklu olmasını beklememenizi tavsiye ediyoruz.

Kendinizi Kötü Hissettiğinizde Size Nasıl Davranıyor?

Kendinizi her zaman iyi hissetmeniz mümkün değildir. Peki üzgün, mutsuz ya da isteksiz olduğunuz zamanlarda partnerinizin sizi desteklemeye sizin enerjinizi yükseltmeye mi çalışıyor, yoksa size kendini yıpratıyorsun, senin psikolojin bozuk, iradesizsin, fazla alıngansın gibi ithamlarda bulunup suçluyor mu bunu bir düşünün. Karşınızdaki doğru insansa yanınızda olmaya size destek vermeye çalışır ve sizi kaybetmekten korkar. Eğer destek vermiyorsa o doğru kişi değildir.

Hayır Dediğinizde Size Nasıl Tepki Veriyor?

Karşınızdaki insanın doğru kişi olduğunu anlamanın bir diğer yolu da ‘hayır’ demektir. Normalde evet diyeceğiniz bir konuda size soru sorulduğunda hayır deyin ve tepkisini ölçün. Eğer size ısrar etmeden açıklamanızı yaptığınızda cevabınıza saygı duyuyorsa ve sorun çıkarmıyorsa size değer veriyor demektir. Genellikle menfaat ilişkilerinde çıkar sağlayan taraf karşı taraftan olumsuz cevap almaktan hoşlanmaz ve kavga çıkarmaya yönelik davranışlar sergiler.

Doğru insanla birlikte olduğunu nasıl anlarsın sorusuna cevap vermeye çalıştık. Sizde ilişkinizden emin değilseniz sıraladığımız maddeleri test edip bir fikir sahibi olabilirsiniz.

YAZAR
Latest posts by Mercan (see all)