• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Ombre: Hayır Diyemeyeceğiniz Bir Saç Trendi

Doğal Ombre: Hayır Diyemeyeceğiniz Bir Saç Trendi
  • Beğen
    Loading...

Ombre, Fransızca’da gölge anlamına gelmektedir ve saç diplerine göre saç uclarının daha açık renklerde boyanması ile orataya çıkan bir modeldir. Omble saça gölge verdiği gibi aynı zamanda geçiş tonları sayesinde saça ışıltı katar. Kalın yada ince saç teline sahip kişilere uygulanabilecek olan ombre tekniğinde en etiki sonucu almak için uzaman kişilerce yapılmalıdır.

Bu yazın renkli bir yaz olacağı şimdiden belli oldu. Moda dünyasında başlayan yeni akımlara ayak duran saç renkleriyle cıvıl cıvıl bir yaz günleri bizleri bekliyor. Modanın etkisi ile sarıların, kızılların, bal tonlarının ön plana çıkacağı yeni sezonda doğal saç renkleri de bu yarışta yerini alacağa benziyor. Yeni sezonda ön planda tutulması gereken saç renklerini ve trendlerini bir araya getirdik:

Doğal ombre, üst kısımları koyu, saçın uçlarına doğru ise daha açıklaşan saç tonudur. Son birkaç senedir birçok sanatçıda da gördüğümüz bu saç rengi bu yazın en popüleri arasında yerini aldı. İsterseniz bu saç rengi için yazın şapka takıp saç uçlarını açıkta bırakarak ve saç uçlarınıza papatya suyu gibi saç rengini açan doğal ürünler sürerek de bu trendi yakalamak mümkün.

Platin sarı bu yazın en iddialı rengi.

İlginin kendisinde olmasından hoşlanan bayanlar için tam da olması gereken saç rengi platin sarısı. Beyaza kaçan sarı tonlarıyla farkını ortaya koyabilirsiniz. Bu saç rengi için doğal bir yöntem kullanılmasını önermiyoruz. Doğal yöntemler kısa sürede saça zarar verebilir.

Şarap tonları sarı saçlarından sıkılanlar için tercih edilebilir. Sıradanlıktan çıkıp biraz daha iddialı olmak sizin de hoşunuza gidecek. Marsala şarap kırmızısı yeni sezonda sizin renginiz olması dileğiyle.

Kahverengi tonlarını tercih edenler için ise biraz daha yaratıcılık katmalarını ve saç uçlarına doğru inen ışıltılarla fark yaratabileceklerini söyleyebiliriz. Bu ışıltıların size daha romantik bir hava katacağından hiç şüpheniz olmasın.

 

YAZAR