• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Temizliğinde Yapılan Hatalar

  • Beğen
    Loading...

Cildin fazla yıkanması

Daha güzel görünümlü bir cilde sahip olmak için insanların yaptığı en büyük hata, cildin gereğinden fazla yıkanmasıdır. Bu durum ciltteki yağ dengesinin bozulmasına neden olacağı için, bilinenin aksine cilt için fayda yerine zarar sağlamaktadır. Aynı zamanda oluşan tahribatlar, ciltte kuruluğa neden olacaktır.

Çok sıcak su kullanımı

Cildi yıkarken kullanılması gereken en ideal ısı, ılığın biraz daha üst seviyesidir. Cilt temizliğinde fazla sıcak suyun kullanılması, cilt gözeneklerinin yıpranmasına neden olacağı için cildin hava almasını engellemektedir.

Nemlendirici kullanımı

Cilt temizliğinde yapılan hatalar arasında, nemlendirici ürünlerin yanlış zamanlarda kullanılması da yer almaktadır. Cilt bakımı için oldukça faydalı olan nemlendiriciler, cilt temizliğinden hemen sonra kullanılmamalıdır. Bunun nedeni ise, cildi temizledikten sonra gözeneklerin açılması ve cildin hava almasının sağlanmasıdır. Cilt temizlendikten sonra en az yarım saat bekleyerek, cildin hava alması sağlanmalı ve ondan sonra nemlendirici kullanılmalıdır.

Gerektiği gibi kurulanmamak

Cilt temizliği yapıldıktan sonra, mutlaka cildin iyi bir şekilde durulanması gerekir. Aksi halde cilt temizliğinde kullanılan ürünlerin etkisi, cilt üzerinde olumsuzluklar oluşturacaktır.

Yanlış kozmetik ürün seçimicilt-bakimi

Cilt temizliğinde yapılan hatalar arasında en yaygın olanlardan birisi de, yanlış temizlik ürünlerinin seçilmesidir. Kozmetik ürünlerin önemli bir kısmının kimyasal madde içermesi nedeniyle, alınacak ürünün içeriğine daha fazla dikkat etmek gerekir. Kimyasalın yanı sıra kozmetik ürünlerinin yanlış kullanılması da, cildin zarar görmesine neden olmaktadır.

Aşırı peeling kullanılması

Cildi ölü hücrelerden arındırarak etkili bir cilt temizliği yapılmasına yardımcı olan peeling, aşırı derecede kullanılmamalıdır. Bu ürünün gereğinden fazla kullanılması, cilt temizliğinde yapılan hatalar arasındadır.

YAZAR
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.