• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Aşk Evliliği Mi? Mantık Evliliği Mi?

Aşk, insanlara verilmiş olan en yüce duygulardan biridir. Peki, aşk evliliği mi size göre yoksa mantık evliliği mi?

Aşk Evliliği Mi? Mantık Evliliği Mi?
  • Beğen
    Loading...

Aşk, insanlara verilmiş olan en yüce duygulardan biridir. Peki, aşk evliliği mi size göre yoksa mantık evliliği mi?

Mantık Evliliği Nedir?

Uzun zamandır mantık evliliği mi yoksa aşk evliliği mi sorusunu duyuyoruz. Mantık evliliği deyince herkesin aklına elbette maddiyata dayanan evlilik gelmektedir. Aslında her mantık evliliği yapan kişi maddiyattan dolayı yapmamaktadır. Kimi mantık evliliği yapanlar, anlaşalım, kafam rahat olsun düşünce içerisine giriyor. Mantık evliliği de önce karakter analiz edilmekte ve buna göre de eşleşme yapılmaktadır. Hatta bunun için de siteler bulunmaktadır. Hemen ardından size uygun adaylar liste halinde önünüze gelmektedir.

Sizin karakterinize yönelik sorular sorulmaktadır. Önemli olan bu sorulara içtenlikle, doğru cevaplar vermektedir. Aksi takdirde doğru kişilerle eşleşmeniz mümkün değildir. Bu da olsa bir ilişki de hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir. Bunun için de size sorulan sorulara doğru ve net şekilde cevap vermeniz gerekiyor. Sosyal yaşamdan hoşlanırım, kalabalık bana göre değildir, dikkat çekmeyi severim, evde zaman geçirmeyi severim, eleştirmek canımı sıkar, fazla eleştiri sevmem, dış görünüşe önem veririm, şaka kaldırırım gibi sözlere cevap vermeniz gerekiyor.

Mantık Evliliği Doğru Mudur?

Mantık evliliği gibi evlilik yapmak isteyen kişilerin tercihi olan bu evlilik göreceli bir kavramdır. Belki siz aşka küsmüş, eski tecrübelerinizden dolayı aşka inanmayan birisinizdir. Burada unutmamanız gereken en önemli durum ise karşınızdaki kişinin düşüncelerinin sizle uygun olmasıdır. Karşınızdaki insanı tanımadan, buluşmamanızı tavsiye ederiz. Eğer siz de mantık evliliği yapmayı düşünüyorsanız karşınızdaki insanı iyi tanıdıktan sonra karar vermeniz gerekir.

Aşk Evliliği Doğru Mudur?

Belirli bir yaşa gelmiş ya da evlenme yaşına geldiğini düşünen kişilerin sorduğu soruların başında yer alır. Aşk evliliği her insanın ilk tercihi olsa da kariyer, statü ve hayat şartları düşünüldüğünde mantık evliliği tercih edildiği görülür. Bunun asıl sebebi de aşk evliliği yapan kişilerin farklı düşüncelere sahip olmasıyla, mantık evliliği yapan kişilerin farklı düşüncelere sahip olmasıdır. Mantık evliliği yapan kişiler daha çok yurt dışında yaşamak için de bu evliliği tercih eder.

 

YAZAR